Organization Calendar (Hagersville Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 18, 2018-Mar 10, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23Feb 24
Midget Hawks 8 - Pro Launch Corporation House/Local League Festival
Novice Hawks 8 - Golden Puck
Atom Hawks 10 - Golden Puck
Novice Hawks 7 - Golden Puck Tournament
Peewee Hawks 8 - Golden Puck Tournament
Peewee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom Hawks 10 & Peewee Hawks 8
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Bantam Rep
3:15 PM
@ Six Nations Blackhawks
Ohsweken [BBRR25]
Jr. IP #1 & Jr. IP #2
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Sr. IP All
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke #1 & Tyke #2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Bantam Rep
7:00 PM
vs. Port Dover Pirates
Bantam Hawks 6 & Bantam Hawks 7
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Midget Hawks 9
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Peewee Hawks 8 & Peewee Hawks 9
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Delhi Rockets
Delhi [O-NW-C-Q4-4]
Novice Hawks 7
6:00 PM
@ Glanbrook Rangers 5
Glanbrook [NA09]
Bantam Hawks 6 & Bantam Hawks 7
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Midget Hawks 9
8:10 PM
@ Cayuga Stars 4
Cayuga [MA04]
Sr. IP All
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Hawks 9
6:00 PM
vs. Caledonia Thunder 3
Novice Rep
7:10 PM
vs. Delhi Rockets
Peewee Rep
8:20 PM
vs. Paris Wolf Pack
Novice Hawks 8
6:00 PM
@ Cayuga Stars 4
Cayuga [NB18]
Peewee Rep
7:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [PWARR53]
Bantam Rep
8:00 PM
vs. Port Dover Pirates
Bantam Hawks 6
6:30 PM
@ Caledonia Thunder 1
Bantam Rep
8:00 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [O-B-C-Q2-4]
Midget Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom Hawks 9
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Sr. IP #1
9:00 AM
@ Paris
Midget Hawks 8
11:00 AM
@ Glanbrook Rangers 6
Glanbrook [MA07]
Midget Hawks 9
12:10 PM
@ Glanbrook Rangers 7
Glanbrook [MA09]
Jr. IP #1 & Jr. IP #2
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke #1 & Tyke #2
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
Sr. IP #3
3:00 PM
vs. Port Dover Pirates
Sr. IP #2
3:00 PM
vs. Six Nations All Stars
Novice Rep
3:30 PM
@ Delhi Rockets
Delhi [O-NW-C-Q4-6]
Bantam Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Bantam Hawks 6 & Bantam Hawks 7
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee Hawks 9
6:00 PM
vs. Caledonia Thunder 3
Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03
Novice Hawks 8 - Golden Puck
Atom Hawks 10 - Golden Puck
Novice Hawks 7 - Golden Puck Tournament
Peewee Hawks 8 - Golden Puck Tournament
Sr. IP #1 - Waterford Jamboree
Sr. IP #2 - Waterford Jamboree
Sr. IP #3 - Waterford Jamboree
Jr. IP #1 - Waterford Jamboree
Jr. IP #2 - Waterford Jamboree
Peewee Hawks 9
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Novice Rep
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Tyke #2 & Atom Hawks 9
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Jr. IP #1 & Jr. IP #2
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Tyke #1
5:00 PM
vs. Simcoe
Sr. IP #3
6:00 PM
vs. Cayuga Stars
Sr. IP #1
6:00 PM
vs. Sr. IP #2
Bantam Hawks 6
7:00 PM
vs. Bantam Hawks 7
Midget Hawks 8
8:00 PM
vs. Cayuga Stars 4
Bantam Rep
9:15 PM
vs. Port Dover Pirates
Bantam Rep
7:00 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [O-B-C-Q2-6]
Novice Hawks 7
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder 2
Peewee Rep
8:00 PM
vs. Caledonia Thunder
Peewee Hawks 8
8:00 PM
@ Glanbrook Rangers 5
Glanbrook [PWB08]
Midget Rep
9:15 PM
vs. Caledonia Thunder
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
8:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [PWARR37]
Tyke #1 & Tyke #2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Hawks 9
6:00 PM
vs. Cayuga Stars 5
Atom Hawks 10
6:30 PM
@ Caledonia Thunder 3
Atom Hawks 9
7:00 PM
@ Cayuga Stars 4
Cayuga [AA12]
Midget Hawks 8
9:00 PM
vs. Midget Hawks 9
Peewee Hawks 9
6:00 PM
@ Caledonia Thunder 2
HCCC (Clark) [PWA09]
Novice Rep
6:15 PM
@ Aylmer Flames
Bantam Hawks 7
7:30 PM
@ Caledonia Thunder 1
Atom Roster Select
8:00 PM
vs. Brantford
Atom Hawks 10
1:00 PM
@ Cayuga Stars 4
Cayuga [AA09]
Novice Hawks 8
3:30 PM
@ Caledonia Thunder 1
Peewee Hawks 9
5:00 PM
vs. Caledonia Thunder 2
Midget Hawks 9
6:00 PM
vs. Midget Hawks 8
Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10
Peewee Hawks 9 - NOTL March Break Classic (7351)
Bantam Hawks 7 - March Break Classic
Novice Hawks 8
2:00 PM
@ Caledonia Thunder 1
Bantam Hawks 6
7:00 PM
vs. Bantam Hawks 7
Midget Hawks 9
8:00 PM
vs. Glanbrook Rangers 7
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Delhi Rockets
Tyke #1
7:00 PM
@ Langton
Bantam Rep
8:00 PM
vs. Waterford Wildcats
Midget Rep
9:15 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
Atom Hawks 10
6:00 PM
vs. Cayuga Stars 5
Novice Rep
7:10 PM
vs. Tavistock Titans
Peewee Rep
8:20 PM
vs. Ayr Flames
Novice Hawks 7
6:00 PM
@ Glanbrook Rangers 6
Glanbrook [NA18]
Peewee Hawks 8
8:00 PM
@ Cayuga Stars 4
Cayuga [PWB04]
Bantam Hawks 7
8:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
Peewee Rep
8:30 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Atom Roster Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Sr. IP #2
1:30 PM
@ St George
Peewee Hawks 9
3:00 PM
@ Barrie
Centennial Arena
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from hagersvilleminorhockey.ca on Monday, February 19, 2018 at 6:42 AM